Style Icon || Annie Hall

27 Eylül’de gösterime girecek olan Woody Allen’ın yeni filmi Blue Jasmine’i sabırsızlıkla beklerken, benim için ve dünya için bir klasik haline gelmiş 77 yapımı Annie Hall’u izledim tekrar. Woody Allen’ın alaycı romantizmine bayılıyorum. 
Annie’yi tekrar görmek harikaydı.Ne kadar müthiş biri olduğunu ve onu tanımanın ne kadar eğlenceli olduğunu düşündüm.Şu eski fıkra geldi aklıma…Adamın biri psikiyatriste gider ve “Doktor,kardeşim delirdi.Kendini tavuk sanıyor.”der.Doktor da der ki, “Neden onu getirmediniz?” Bunun üzerine adam “Getirirdim ama bana yumurta lazım.”der.İlişkiler hakkında ben de böyle düşünüyorum.Tamamıyla mantıksız,çılgınca ve absürdtür.Ama galiba sürdürmek zorundayız çünkü çoğumuzun yumurtaya ihtiyacı var. 
diye bitirmişti filmin sonunu Woody Allen. Bence filme adını veren, Diane Keaton tarafından hayat bulan Annie Hall sonu gelmeyecek bir karakter.Özellikle kendine has maskülen tarzı hala ilham vermeye devam ediyor.
Blazerlar,tüm düğmeleri iliklenmiş gömlekler,yüksek bel maskülen pantolonlar,zaman zaman yelekle beraber kravat onun ikonlaşmış stilinin parçası.Takıya,abartılı makyaja yer yok.Rahatlık ise ön planda.

Görseller bana ait değildir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s