Trendler || School Girl Fashion / Şimdi Okullu Olduk!

Okulların açılma zamanı yaklaşadursun,ilköğretim ve lise öğrencileri kalem silgi alışverişi yapadursun, bu dönem modacılara ilham veriyor.Modayı belirleyen markalar ve tasarımcılar “yasaktan moda doğar” diyerek okul modasını podyumlara taşımışlar.Bu sezon okullu olmak hiç olmadığı kadar in!

Okulun bize dayattığı şeylerden birisi de gömlek giyme zorunluluğudur.Hatırlayın lisedeki halinizi! Şimdi o gömlekler cankurtaranınız olacak,çünkü gömlek yakaları okul modasının en önemli parçası.Gömlek üstü kazaklar ya da kravat/fularla hareketlendirilmiş gömlekleri bu sezon oldukça sık göreceğiz.

Okul modası demişken ekoseden bahsetmezsek olmaz.Özellikle gri tonlarında ekose mini bir etek üzerine giydiğiniz gömlek + süveter ile sizi hanım hanımcık gösterirken,dikkatleri de üzerinize çekecek.

Dize kadar çekilmiş beyaz çoraplar yaz aylarında lise bahçelerinde görmeye alışkın olduğumuz bir manzaradır.Ama özellikle sonbaharın serin günlerinde dize kadar çekilmiş tercihen krem / vizon renk çoraplar size o günleri tekrar yaşatacak.
Boyfriend ceketler tahtını hala korurken daha klasik kesim olan ve okul ceketlerini andıran parçalar da hayatımıza girmeye başlayacak.
DSquared 2 ‘nun 2012 koleksiyonunu tanıttığı reklam çekimleri de okul sıralarında çekilmişti hatırlarsanız.

Görsel Kaynak : fashionising.com
öpüldünüz moda ve trend avcıları 🙂
XOXO , LP
Advertisements

3 thoughts on “Trendler || School Girl Fashion / Şimdi Okullu Olduk!

  1. mini etek/şort + dizüstü çorap + mokasen şeklinde kombinlenebilir.kısa bir üst ya da tiril tiril bi gömlekle de tamamlayarak çok tarz bir görünüm elde edebilirsin. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s