Zamansız Çantalar : Chanel’den Hermes’e

Merhabalar sevgili Trend Moda Dünyamız takipçileri,

Bir çanta kadının en güzel aksesuarıdır.Yaşa,kiloya,boya bakmaz.Çanta modanın en özgür seçeneğidir bu yüzden.Ama bazıları vardır ki daha özgürdür.Zamana bile karşı koyan çantalar,moda dünyasının ve çoğu kadının dolabının ya da hayallerinin demirbaşıdır.
………………….
Bunlardan bir tanesi de efsane olmuş modacı Coco’nun,Gabrielle Chanel’in tasarımı olan Chanel 2.55. Zamana aynı Chanel markası gibi direnmiş ve hala tüm görkemiyle ayakta.

Zamansız bir çanta evet ama zamana da ayak uydurabilen bir model Chanel 2.55. Renkleri sınırsız.Görkemi de öyle.Kirsten Dunst 2.55’i tercih eden yıldızlardan sadece bir tanesi.
……………………..
Chanel markasının ikon haline gelmiş günümüz tasarımcısı Karl Lagerfeld, Chanel 2.55’e kendi yorumunu katıp moda dünyasına armağan etmiş.Reissue 2.55 olarak adlandırılan bu model de oldukça zamansız bir parça.

……………………
Diğer bir it-bag ise Lady Diana ile özdeşleşen Christian Dior’un Lady Dior modeli.Marion Cotillard’ın süslediği reklamlar da çantayı daha bir elegan yapmıyor mu?Bu arada benim favori Lady Dior’um pembe.Sizin ki hangi renk? 🙂

…………………..
Asla demode olmayacak bir çanta istiyorsanız yukarıdakilerin haricinde bir de Gucci’nin İndy modeline bakın derim.Her daim revaçta her daim havalı.Jennifer Lopez de hatırlarsanız Gucci’si ile birkaç kez görüntülenmişti.Ayrıca pembesi çok şeker değil mi sizce? 🙂

……………………
Sex & The City fanları bilirler.Carrie’nin ayakkabıya ve çantaya olan düşkünlüğünü.Ve Carrie Fendi çantasıyla ekrandaysa ve bu çanta Fendi’nin Baugette modeliyse bu modelin zamansız olması kaçınılmazdır.

Yukarıdaki son üç model benim için zamansız olmanın yanında aynı zamanda it-girl olmanın altın kuralı gibi.
…………………
Bu çantayı en güzel sen taşıyordun Grace Kelly.Belki de bu kadar klasik olmasının sebebi sensin.Zamansız çantalardan konuşuyorsak ve açılışı Chanel 2.55 yaptıysa kapanışı da Hermes’in Birkin’i yapmalı.Hermes Birkin çantalar şu sıralarda vintage furyası dolasıyla tekrar altın çağını yaşasa da aslında hep vardı ve moda dünyası döndükçe de var olmaya devam edecek.

Hermes Birkin’in müdavimi ise Victoria Beckham.Renk renk Hermes çantalarıyla elegan ve klasik.
Uzun lafın kısası derdimiz zamansa, kalıcılık ve hatta ölümsüzlük sunan çantalar var.
1.Chanel 2.55
2.Chanel Reissue 2.55
3.Christian Dior Lady Dior
4.Gucci İndy
5.Fendi Baguette
6.Hermes Birkin
Sevgiyle ve modayla kalın.
LP

Ps: Çok fazla yerden görsel aldığım için kaynak belirtemiyorum.Sadece ilk görsel tarafımdan polyvore.com‘da yapılmıştır.
Advertisements

One thought on “Zamansız Çantalar : Chanel’den Hermes’e

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s